Rande přes online sítě – článek

literatura

 

Jméno práce: Rande přes online sítě

Slohový útvar: Článek

Přidal(a): Důmyslný chlapec

 

 

Rande přes online sítě

V dnešním uspěchaném světě lidé nemají příliš času na seznamování se ,,face to face”. Stále více lidí se tak uchyluje k pohodlnějším, a především rychlejším způsobům. Existuje mnoho mobilních či webových aplikací, které Vám, dle zadaných kritérií, najdou ideální protějšky. Otázkou však zůstává, jsou-li taková seznámení bezpečná.

Svět internetu je místo, kde může být kdokoliv, kýmkoliv. Právě v tom spočívá jedno z rizik seznamování na webových stránkách.

Pokud se člověk rozhodne pro seznámení pomocí aplikace, stačí aby ve svém telefonu stáhl patřičný program. V České republice mezi nejznámější patří například Tinder nebo Badoo. Uživatel se po instalaci zaregistruje pomocí e-mailové adresy a hesla, zvolí si uživatelské jméno, nahraje několik fotografií a může se pustit do ,,lovu”.

Jednou z nepříjemností může být to, že uživatelé na těchto aplikacích většinou netouží po seznámení s nějakou perspektivou do budoucna. Většina z nich hledá spíše jednorázové záležitosti. Tím hlavním problémem však zůstává, že správci těchto aplikací účty většinou nijak nekontrolují. Může se tak jednoduše stát, že dvacetiletá Monika je ve skutečnosti padesátiletý vousatý muž, který čeká, až mu pošlete ony slíbené fotečky v nových plavkách, o kterých jste se zmínili.

Časté je také to, že někteří lidé skrývají svoji identitu, a vydávají se za někoho jiného, posílají fotografie dokonalé modelky, nebo charismatického krasavce. Nějakou dobu si s Vámi píší a doufají, že se chytnete tzv. na udičku. Pak přijde den D, kdy se máte sejít a ejhle – Váš miláček má zrovna finanční potíže, nebo stará se o nemocnou maminku, anebo potřebuje půjčit peníze na operaci či léky. A přesvědčuje Vás o tom, že byste mu tedy vytrhli trn z paty, kdybyste poslali menší finanční obnos. Na co? Mimo jiné i na cestu za Vámi. Ale je pravděpodobné, že cestou za Vámi zřejmě zabloudí.

Takových případů, kdy jsou lidé prostřednictvím právě seznamovacích webů okrádáni neustále přibývá. Je až neuvěřitelné, co všechno jsou lidé pro svou lásku schopni podstoupit.

Samozřejmě existují i šťastné páry, které se na obdobných seznamkách seznámili a prozatím… ,,žijí šťastně až do smrti.” Mým názorem proto je, že takováto forma seznamování je možná, ušetří čas a pravděpodobně lehce zvětší okruh budoucích nápadníků a nápadnic. Faktem však zůstává, že je třeba míti se na pozoru a být dostatečně obezřetný, co a komu posíláte, a co všechno jste ochotni svému potencionálnímu partnerovi uvěřit.

„Myslím si, že v dnešní době se to děje víc než kdy jindy. V osmdesátých letech nebyl internet, nebyly mobily a podobně. Dnes už si v dětském věku každý žijeme jakoby sám pro sebe. Komunikujeme víc na dálku než bezprostředně spolu,“ uvedl Jiří Hajáček.

 

Hodnocení: 1 = výborně