Rub a líc používání mobilních telefonů – úvaha (2)

sloh

 

Jméno práce: Rub a líc používání mobilních telefonů

Slohový útvar: Úvaha

Přidal(a): KíťaCZ

 

 

Rub a líc používání mobilních telefonů

V současnosti snad každý člověk vlastní mobilní telefon. Především je tomu tak ve vyspělých zemích, kde se mobilní telefony staly součástí každodenního života.

Říká se, že telefony posunuly člověka vpřed. Ale je to tak doopravdy? Mobilní telefony byly vynalezeny proto, aby mohli lidé telefonovat i mimo své domovy. Ale to už dávno neplatí. Jen se podívejme na dnešní mobilní telefony. Už nesplňují jedinou funkci, která byla telefonovat. Mají připojení na internet, fotoaparáty a různé aplikace zábavního charakteru. Domnívám se, že tento pokrok má svá pozitiva ale i negativa.

Říká se, že mobilní telefony také brání člověku většímu rozletu? Je tomu opravdu tak? Myslím si, že mobilní telefony nám v současnosti mnoho věcí zjednodušují. Můžeme se spojit s rodinou i přáteli odkudkoliv a sdílet s nimi zážitky z cest. Alespoň se lidem tolik nestýská po svých milovaných, když je mohou slyšet a v dnešní době dokonce i vidět na mobilním displeji. Mnoho nových mobilních telefonů je také propojena s internetem, takže si člověk, který neustále pracuje, může přečíst e-maily, které zrovna obdržel. Myslím si, že mobilní telefony jsou neocenitelní pomocníci pro rodiče. Jejich prostřednictvím mohou zkontrolovat své děti pouhým zatelefonování nebo prostřednictvím esemesky. Na druhou stranu kamkoliv se podíváte, vidíte lidi, kteří se neustále dívají do mobilního telefonu. Píší esemesky nebo telefonují s přáteli a rodinou. Copak mohou vidět svět okolo nich?  Domnívám se, že si ani neuvědomují, že existuje. Mohli by čas strávený na mobilním telefonu využít smysluplněji. Říkám si, jestli lidé nezačínají být závislí na mobilních telefonech. Přece jenom mobilní telefony odpoutávají pozornost člověka.

Existuje spousta názorů na používání mobilních telefonů a každý si musí najít ten svůj. Používání mobilních telefonů nejspíše zůstane ještě dlouhou dobu jako téma pro diskuzi. Mobilní telefony budou totiž ještě dlouho součástí našeho každodenního života.

 

Hodnocení: 1 = výborně

error: Stahujte 15 000 materiálů v rámci našeho členství nebo v online kurzech.