Rub a líc používání mobilních telefonů – úvaha

 

Jméno práce: Rub a líc používání mobilních telefonů

Slohový útvar: Úvaha

Přidal(a): Tom

 

 

 

Rub a líc používání mobilních telefonů

V dnešní době je běžné vidět mnoho lidí s mobilem v ruce, ať už ve městě, na venkově nebo v dopravních prostředcích. Buď telefonují, nebo jsou zahledění do obrazovky a nevnímají okolí.

Jsou nám mobilní telefony k užitku nebo nám přitěžují a škodí? Dokážeme si představit život bez nich? Potřebujeme je? Pro většinu lidí jsou možností, jak se spojit se svými blízkými. Umožňují komunikaci na velké vzdálenosti, a to po celém světě. Každý si už zvykl mít možnost se domluvit s kýmkoliv během chvíle. Nemusí čekat, až mu přijde dopis nebo pohled. Máme možnost ostatní informovat o tom, že jsme v pořádku. Na druhou stranu, když se nám telefon vybije, přivodí to ještě větší starosti, mnohdy zbytečné. Mohou nám mobilní telefony pomoci? Ano, mohou nám přivolat pomoc, když zabloudíme, zraníme se nebo jsme v ohrožení. Stačí zavolat na tísňovou linku a pomoc je u nás do dvaceti minut. Nedává nám to větší jistotu bezpečí, než by mělo? Podle mého názoru se právě proto dostáváme do nebezpečí, do kterého bychom se jinak nedostali. Při výpravách do přírody si myslíme, že k nám případná pomoc přijde rychle, ale často to tak není. Ve chvíli, kdy nastane problém a něco se stane, nemusíme být v dosahu signálu nebo je moc špatné počasí, a nikdo nás nemá možnost zachránit.

Může nás telefon ohrozit? Má na nás negativní vliv? Při správném používání nám skoro nic nehrozí, ale také nás může dokonce stát život. Lidé jej používají i tehdy, když je to zakázané. Stalo se už mnoho dopravních nehod, které způsobil nepozorný řidič, který za jízdy telefonoval nebo psal textové zprávy. Takové řidiče to může stát život, ale mnohdy na to doplácí i nevinní lidé.

Myslím si, že mobilní telefon nám pomáhá i škodí podle toho, jak ho používáme. Podle mě by se každý z nás měl zamyslet nad tím, jak moc se nechává zlákat mobilním světem. Není pro nás pohodlnější napsat kamarádovi zprávu než jej osobně navštívit? Je pro nás mobilní telefon pomocníkem nebo zlým pánem? Potřebujeme ho?

 

Hodnocení: 2 = chvalitebně