Slavnostní tabule – popis

 

Jméno práce: Slavnostní tabule

Slohový útvar: Popis

Přidal(a): Peťuli

 

 

 

 

Slavnostní tabule je ozdobený stůl, kterým můžeme umocnit zážitek z oslav.

Například narozenin, svatby, křtiny, promoce, maturita atd. Ale dá se použít i na trochu opačné okamžiky, jako je třeba pohřeb. I tady má svoji váhu.

 

Svatební slavnostní tabule

Použitý materiál:

Stůl, ubrus, ozdobený porcelán, křišťálové skleničky, květiny, stuhy, dekorativní materiál (perličky) Pro výrobu mašlí je potřeba – vázací drátek, nůžky a tavící pistole.

Slavnostní tabule je sestavena z několika stolů tak, aby konečný tvar utvořil písmeno T. Fantazii se meze nekladou. Na dřevěném stole je natažený ubrus bílé barvy, uprostřed je položená modrá stuha a kolem té stuhy jsou naaranžované květiny, které vypadají jako malé slunečnice. Zhruba uprostřed stolu je na modré stuze postavená křišťálová karafa, ve které je nalité víno červené barvy. Od krajů stolu jsou rovnoměrně rozmístěné mělké talíře a na nich jsou položené hluboké talíře. Na každém talíři je umístěna malá kartička se jménem hosta podle zasedacího pořádku. Malá jmenovka nese stejný vzor, jako nese svatební oznámení. Malé zlaté zvonečky s růžičkou. Mezi talíři jsou umístěné křehké bílé růže, které jsou ovázané modrou stuhou. Pod růžičkou je položený hedvábný ubrousek a podél talířů leží příbor přesně podle etikety. U každé růže je postavená křišťálová sklenice, která je připravená na slavnostní přípitek. Na bílém ubruse jsou jakoby ledabyle poházené perličky, které doladí celkové aranžmá. Barva perliček je zvolena také do modré barvy, ale je odstupňována z nejtmavší až po zcela světlou, lehce namodralou barvu. Každý z hostů se může posadit na židli, která je rovněž ozdobena mašlí ze stuhy, na které je pomocí vázacího drátku a tavné pistole připevněna růžička bílé barvy.

Při zdobení slavnostní tabule nesmí chybět představivost a fantazie.

 

Hodnocení: neuvedeno