Střední zdravotnická škola – proslov

 

   

Jméno práce: Střední zdravotnická škola

Slohový útvar: Proslov

Přidal(a): Božka

 

 

 

 

 

Vážená paní učitelko, milí spolužáci. Pět let uteklo jako voda od našeho nástupu na střední zdravotnickou školu. Nyní zde stojím před vámi a chtěla bych nám všem připomenout, co se za tuto krátkou dobu stalo.

Začněme od začátku. Vzpomínám si na náš první školní den, jak jsme všichni s pocitem nedočkavosti a zvědavosti, jaké to asi bude v této škole, procházeli školními dveřmi. Jako by to bylo včera, vidím, jak do třídy vstupuje naše třídní učitelka, představí se nám a krátce nás seznamuje s tím, co nás čeká v průběhu školního roku. Tím náš první školní den skončil. Rozešli jsme se domů se smíšenými pocity.

Za těch pět let jsme ve škole našli spoustu nových kamarádů a kamarádek, se kterými se setkáváme i mimo školu. Poznali jsme zde plno nových předmětů, které nás pořádně potrápili. Ve druhém a třetím ročníku nás opustili někteří spolužáci, kterým se nepodařilo skloubit rodinu a náročné dálkové studium. Avšak jeden nový skvělý žák k nám do třídy naopak přibyl. Ve čtvrtém a pátém ročníku se víceméně nic výjimečného neudálo. Jak to ve škole bývá, stále jen samé učení.

Nesmím pozapomenout na Vás, na naši milovanou třídní paní učitelku, která nám celých pět let byla velkou oporou a vždy nám byla rádcem a přítelem.

Věřím, že určitě každý z nás bude často a rád vzpomínat na tyto roky. A proto chci touto cestou moc poděkovat všem zde přítomným za skvělý kolektiv a neskonalou trpělivost naší třídní učitelky, která to s námi celých pět let vydržela.

 

 

 

Známka: 1-2