Syndrom fotrovatění – publicistický článek

 

Jméno práce: Syndrom fotrovatění

Slohový útvar: Publicistický článek

Přidal(a): Vojtěch Měchura

 

 

 

 

Syndrom fotrovatění

Počátky syndromu fotrovatění sahají do dob, kdy se poprvé začaly prodávat televizory. Kdy sociálně a fyzicky vyčerpaní muži po příchodu z práce nechtěli dělat nic jiného, než pasivně sportovat se svým oblíbeným týmem a tak ho podpořit.

Dříve si muži udržovali chvályhodnou etiketu a televizi sledovali řádně oděni, místo popíjení piva si pokuřovali doutník či cigaretu a během vysílání mohli vést dialog se spolupozorujícím.

S postupem času sledovali muži televizi stále méně oděni, gentlemanské kouření a popíjení několika málo doušků kvalitní pálenky vyměnili za špinavý a rozvrzaný gauč, několik lahví piva a utopence, či jiné jistě gastronomicky povedené pochutiny. Již dokonce ani během sledování téměř nezvládají komunikovat, jen bezmyšlenkovitě sledují televizor jako stádo ovcí.

Syndrom fotrovatění přináší další problémy. Mužům začínají růst břicha s exponenciální rychlostí. Můžete mít pocit, že dalšího potomka na svět přivede právě váš muž. Dalšími problémy mohou být zápach a neupravenost muže, kdy muž odmítá postupovat pravidelnou hygienu a tak smrádne a zarůstá. I když původ těchto dvou je diskutabilní. Je možné, že tyto zlozvyky nás naučili naši ruští „bratři“, během našíněkolikaleté koexistence.

Vyskytuje se několik častých symptomů, které vás upozorní dostatečně brzo, že se začíná něco dít a nastal čas jednat. Váš muž začíná trávit méně času s přáteli, dětmi i domácími mazlíčky a začíná vykonávat méně fyzicky náročné aktivity. Přestává nakupovat šatstvo podle módních předpovědí a začíná nakupovat kýčovité, ale zato pohodlné kousky, které by ještě nedávno na sebe neoblékl ani doma, natož na veřejnosti. Jasným příkladem za všechny ostatní jsou dlouhé ponožky v sandálech. Objeví-li se, je nejvyšší čas jednat.

Syndrom je možné několika způsoby značně omezit. První možností je, pokud chcete více dětí než pouze jedno, nepořizovat si je příliš rychle po sobě. Děti by měli mít alespoň šestiletý věkový rozdíl. Tím šanci na získání syndromu u vašeho muže oddálíte právě o šest let. Muž cítí určitou povinnost vychovávat malé děti, kdy se cítí být potřebným, a proto nemarní svůj čas u televize. Pokud už nechcete žádné další dítě nebo dokonce vůbec žádné, zkuste zjistit, co je mužovým snem snad již od jeho dětství. Ucítí-li šanci, že se jeho sen stane realitou, bude se velmi snažit dosáhnout kýženého cíle.

 

Hodnocení: 2 = chvalitebně

error: Stahujte 15 000 materiálů v rámci našeho členství nebo v online kurzech.