Taneční lekce – popis

sloh

 

Jméno práce: Taneční lekce

Slohový útvar: Popis

Přidal(a): Sara.Tom

 

 

 

Taneční lekce

Představa nóbl, překrásných, protančených večerů plných smíchu a zábavy se stala realitou. Ne moc realitou podobné představě. Za nóbl by se mohla považovat první lekce, kdy se všechny dámy nazdobily za účelem okouzlit své taneční partnery a být tento večer královnou parketu. Po naší první lekci jsme zjistili, že až zas taková zábavička to nebude. Pohlédnout partnerovi do obličeje při tanci je jako noční můra. Nebojte se. Nekritizovala bych pohled na svého tanečního partnera, nýbrž pohled na mě. Při pocitu horkosti a citu pomalu stékajících kapek po čele bych nejraději celou dobu tancovala s obličejem sklopeným do ošoupaných parket.

Doufala jsem, že alespoň taneční hudba to zlepší, že to budeme moct roztočit do našich oblíbených písniček. Nikoli. Žánr, který nás doprovází každou dvouhodinovou lekci, ale dokonce i dvě čtyřhodinové prodloužené je mi hodně vzdálený. Nechci odsuzovat tuhle hudbu, ale přece jen jsme banda rozdováděných teenagerů a ne generace našich babiček a dědečků. No nic. Snad naši mladší kamarádi budou mít větší štěstí.

Nakonec si ale uvědomuji, že jsem si tuto příležitost užila a mám z ní plno krásných vzpomínek, i když to občas bylo velice náročné. Před námi je poslední lekce a druhá, závěrečná prodloužená. Doufám, že na prodloužené oslníme všechny hosty a užijeme si poslední nóbl, překrásný, protančený večer.

 

Hodnocení: 1 = výborně