Televizní humor – úvaha

 

Jméno práce: Televizní humor

Slohový útvar: Úvaha

Přidal(a): Anet

 

 

 

 

Řekla bych, že televizní humor, bychom mohli rozdělit do několika osobitých skupin, a to obzvláště ten český. Přece jen si musíme říct, že televizní humor nepatří z velké části k intelektuální degustaci sarkasticky vkusných hrátek se slovy, která by nám vykouzlila usměv na tváři. Spíše se jedna o jakousi mainstreamovou záležitost už jen proto, že je to v televizi. Ale kdo hledá, najde.

Když se prodereme seriály, filmy, zábavnými pořady či dokonce zprávami, ve kterých je humor obzvláště specifický, tak zjistíme, že se v televizi snaží být vtipní dokonce i u moderování počasí. Velmi vydařený humor, opravdu. Ale nevěšme hlavu, přece jen tady ještě pořád máme „Přátele“, jež nás vždy zaručeně rozesmějí.

Myslím že komerční televize by měla sloužit obzvláště k vypnutí mozku. Měli bychom se nechat unášet na vlnách relaxace a smíchu. Osobně jediné co mi začíná doslova trhat žíly, jsou dvojsmyslné slovní říčky se sexuálně primitivním podtextem na jakémkoliv moderování . Tohle mi vtipné nikdy nepřijde,spíše k pláči. Ale je to špatně? Nebo dnešní doba je tak unešená sexualitou, která tady je už od vždy, že si to stejně musíme neustále nadhazovat? A je tomu tak pouze teď, nebo tomu tak bylo i v 50. letech? Dříve? Myslím, že tomu tak bude asi vždycky, možná to je v tom jakým způsobem to člověk do vtipu zařadí, nejspíš.

Nejvíce mě ale fascinuje humor anglických seriálu, jež jsou jednoduše vtipné tím, že ten doslovný vtip postrádají. Takový „Kancl“ bych zařadila mezi kultovní hovadinu, na kterou se člověk dívá, i když sám neví proč a baví ho to. Proč? To asi nikdy nezjistíme, ale to nevadí, právě v tomhle je to kouzlo, ne? My milujeme věci kterým nerozumíme, zabýváme se jimi celý život. Ale pořád ještě znám mnohem lepší zdroje na smích než je televize, která i po tolika letech není ve vtipu natolik zběhlá, aby mě doslova rozesmála.

 

Hodnocení: 2 = chvalitebně