Turnaj ve stolním fotbálku – reportáž

 

Jméno práce: Turnaj ve stolním fotbálku

Slohový útvar: Reportáž

Přidal(a): hipiik

 

 

 

 

TURNAJ VE STOLNÍM FOTBÁLKU

Každoročně je na sokolovně v opravdu malém městečku zvaném Újezd u Brna pořádán turnaj ve stolním fotbálku pro dvojice hráčů, takzvaných hospodských fotbalistů, kteří mají neuvěřitelné odhodlání pro tento sport, nikdy nemají strach z porážky, hry se zúčastní v jakémkoliv stavu a nikdy nezávidí jinému zasloužený úspěch. Turnaj je uspořádán za účelem zdokonalování se ve svém stylu hry, rozvíjení týmového ducha, poznáváním nových lidí, vlastnících někdy neznámé způsoby hry, naučení se novým možnostem hry a hlavně k porovnání dosavadního umění.
Před zahájením turnaje, ti kteří chtějí hrát, musejí být dopředu a řádně zaregistrováni a to přes internet, dopisem, telefonicky nebo osobním shledáním se s pořadateli. Průběh turnaje je nastaven tak, aby hra byla co nejpříjemnější, nejefektivnější a vyhovovala všem sortám zúčastněných. Hrát může každý s každým, doba trvání turnaje není nijak omezena, tudíž jsou-li na to podmínky, může se hrát klidně celý týden, jednotlivý zápas vyhrává kdo dá nejdříve 10 gólů a vítězným týmem se stává ten, který má nejlepší procentuální úspěšnost, vypočítávanou z vyhraných a prohraných zápasů.
Letošního turnaje se zúčastnilo 123 týmů z celé Jižní Moravy a celkový průběh by se dal výstižně, jedním slovem přirovnat k pojmu válka. Mnohonásobné zasahování záchranářů nebývá raritou a to z důvodů rivalství mistrujících „Úježďáků“ a přespolních „Zatčaňáků“. Tyto stavy tu převládají už několik generací a lidé to považují za normální stav, ale ne však vždy je průběh až tak drastický jako letos. Jen zkráceně, 23 zlomenin rukou, 17 zlomenin nohou, 235 nalezených lidských zubů a vypitých 10 velkých sudů piva společně se 111 litry domácích pálenic. V důsledku zdejšího pijanství jsou tato čísla až tak vysoká. I přes toto všechno se ještě nikdy nestalo, že by se turnaj nedokončil a jinak tomu nebylo ani letos.
Vítězný tým s 89% úspěšnosti nepřekonal stávající rekord 96% úspěšnosti, ale to nezměnilo nic na tom, že jako každý vítězný tým, tak i tento získal pozlacený pohár, poukaz na týden do rumových lázní a všichni účastnící získali radostné i smutné zážitky a mnoho zkušeností ohledně hraní stolního fotbálku.

 

Hodnocení: 1 = výborný