Uvítací řeč k účastníkům výstavy ,,Úhel pohledu“

 

Jméno práce: Uvítací řeč k účastníkům výstavy ,,Úhel pohledu“

Slohový útvar: Proslov

Přidal(a): Lucie G.

 

 

 

 

Uvítací řeč k účastníkům výstavy ,,Úhel pohledu“

Dobrý večer, dámy a pánové,

srdečně vás vítám v prostorách galerie moderního umění DOX na zahájení výstavy s názvem ,,Úhel pohledu“, kterou pro vás připravilo sdružení ALELA v čele s panem profesorem Matoušem Liknavým.

Slyšíme-li dnes slovo ,,mikrobiologie“, většina z nás si představí především bakterie a nepříliš příjemné zážitky z lékařských ordinací, ale ve skutečnosti lze za tímto slovem vidět i mnoho krásného. Proto se tato výstava snaží poukázat na skutečnost, že svět, který je pouhým okem neviditelný, skrývá mnoho tajemství a fascinujících obrazů.

Výstava ,,Úhel pohledu“ vznikla díky nápadu slečny Amálie Spavé, studentky mikrobiologie, která navrhla svým kolegům a přátelům z uměleckých škol spolupráci na popularizaci mikrobiologie pomocí uměleckých snímků mikroskopických organismů a buněk. Díky tomu vzniklo mnoho podařených fotografií, grafik a následně i plastik zobrazujících mikroskopický svět, které tu nyní můžeme poprvé shlédnout.

Věnujte prosím pozornost i interaktivní části výstavy, kterou ve spolupráci s fakultou biomedicíny UK vytvořili studenti kinematografie brněnské FAMU s názvem ,,Pohyb pod povrchem“, kde můžete na vlastní oči sledovat, jak probíhá mnoho fyziologických dějů v našem těle.

Vážení přátelé, doufám , že vám tato výstava přinese nejen mnoho zajímavých vjemů, ale i poučení v oblasti mikrobiologie a fyziologie.

Přeji vám příjemný umělecký zážitek!

 

Hodnocení: 1 = výborně