Vánoce neklidu a nepohody – fejeton

 

Jméno práce: Vánoce neklidu a nepohody

Slohový útvar: Fejeton

Přidal(a): Pavlína

 

 

 

 

Vánoce neklidu a nepohody

Vánoce, že jsou svátky klidu a pohody? To snad vypustil z úst nějaký chlap, protože jinak to asi nedokážu pochopit.  Už jen když si představím, co všechno mě čeká. Vysmejčit celý byt, umýt okna, napéct aspoň pár druhů cukroví… Ale jen co se přihlásíte na sociální síť, číhá na vás tisíc fotek napečeného cukroví a tolik druhů, že vy nesmíte zůstat pozadu i kdyby vás to stálo život. A tak pečete, vykrajujete, pečete, vykrajujete a najednou cítíte ten závan. Rychle k troubě, rukavice nerukavice, hlavně rychle vyndat to cukroví, které bude nejspíš sloužit jen jako černá vánoční dekorace na stromeček.

Co mám komu koupit za dárky, když jsou ty Vánoce tak často a ponožky jsou už dost okoukané?

Je týden před Štědrým dnem a já si říkám: „No, už je na čase, abych dokoupila poslední dárky.“

A tak navštívím obchodní centrum, kde mě ihned zaujmou  veliké červené cedule řvoucí padesáti procentní sleva! Dokonce jsou obchodníci tak ochotní, že nezapomínají a každých 10 minut mi v rozhlase připomenou, co všechno v té slevě je. Odcházím se čtyřmi narvanými taškami plných blbostí, ale hlavně, že to bylo zlevněné. Dárky bychom měli vyřešené a teď kde koupit kapra? Koupím ho živého nebo si ho nechám zabít? Nejspíš si vyberu druhou možnost, protože jinak by se nám čvachtal kapr ve vaně ještě v létě.

Přichází rozbalování dárků. Těch precizně mnou úžasně zabalených, u kterých jsem strávila několik hodin a rozplývala jsem se, jak jsem šikovná. Nestihla jsem se pomalu ani vydechnout a moje práce byla skonána během deseti vteřin. Krásné to Vánoce J

 

Hodnocení: 1 = výborně