Všichni tě potřebujeme – fejeton

 

Jméno práce: Všichni tě potřebujeme

Slohový útvar: Fejeton

Přidal(a): NaTTyna

 

 

 

 

Všichni tě potřebujeme
(S nim je všechno jiné)

 

,,Crrrrrr” zvoní mi budík. Vstávám, dobelhávám se do koupelny. Celá rozespalá koukám přes slepené oči do zrcadla. Opláchnu se, upravím, splácnu svoje afro, usměji se a s nedočkavým pocitem zakousnout se do jídla se chystám do kuchyně na pořádnou porci vitaminu.

A je to tu zas stěžujíc si zrovna při dojídání pestré snídaně, všechno se to lepí, hromadí, je tam toho víc a víc. A začíná to mít i svůj specifický odér. Hlavně na nikoho nepromluvit, aby nepadl do mdlob.
To se mi vážně nelíbí. Myslím, že je nejvyšší čas ho použít. Můžu si vlastně vybrat, jaký jen budu chtít. Měkký, střední nebo tvrdý? Jednosvazkový nebo vícesvazkový? Se silikonovými nebo umělými štětinami? A co barva? Těch je nepřeberné množství.
Co třeba modrý, ale ne, ten je příliš tuhý, co třeba zelený? Je správně měkký a má správný tvar, tak akorát, aby mi vyhovoval a splnil má očekávání? Mám si opravdu vybrat manuální? Abych se nadřela nebo spíš elektrický rotační, který veškerou práci udělá za mě? Ale mám ho nabitý? Krucifix, zapomněla jsem, tak mi nezbyde nic jiného než použít manuální.

Nanesu na něj trošku mé oblíbené zubní pasty ,,President“ s mikrofloridovými částicemi. A pomalými krouživými pohyby ve správném úhlu čtyřicet pět stupňů ke krčku, kroužím a kroužím a kroužím. Takováhle ranní rozcvička není jen tak, nesmí se ani jeden zoubek a skulinka zanedbat, to byste se se zářivým úsměvem mohli rovnou rozloučit. Kdykoliv se usměji, chlapci se za mnou otáčí, jak v reklamě. Sem tam nějaká ta slečna, která mi závidí mojí blyštivou chloubu.

Výsledný efekt je nepopsatelný, ten pocit svěžesti, čistého dechu a náhlé síly. To je k nezaplacení. Prostě si život bez něho, bez mého zubního kartáčku nedovedu v plném rozsahu představit. Určitě mi dáte za pravdu, že vy jistě také.

Natálie Javůrková

 

Hodnocení: 2 = chvalitebně

error: Stahujte 15 000 materiálů v rámci našeho členství nebo v online kurzech.