Výroba krmítka z kokosového ořechu – popis pracovního postupu

 

Jméno práce: Výroba krmítka

Slohový útvar: Popis pracovního postupu

Přidal(a): vlčák

 

 

 

 

Pokud vás již nebaví sledovat hladové ptáčky za okny, vyrobte jim jednoduché krmítko, které zvládne udělat každý. Výroba kokosového krmítka vám nebude trvat déle než hodinu a ptáčci vaší snahu jistě ocení.

Na přípravu kokosového krmítka budete potřebovat jen 1 kokos, 5 provázků, pilku nebo ostrý nůž,vrtačku na udělání dírek a samozdřejmě krmení.

Nejprve rozřízneme kokos v polovině, aby nám vznikly 2 stejně velké části krmítka. Obě poloviny vydlabeme a tak nám vzniknou 2 kokosové mističky. Do každé z těchto misek vyvrtáme 4 dírky při ořízlém okraji. Poté si vybereme misku, která bude tvořit horní polovinu krmítka a vyvrtáme díru do jejího středu. Tímto středem protáhneme provázek a na straně , která je uvnitř misky, uděláme takový uzlík, aby nám neprošel dirkou. Za tento provázek posléze krmítko zavěsíme. Zbylé čtyři provázky protáhneme dírkami na okraji a opět uděláme uzlíky na jejich části uvnitř misky. Nyní by vám měly z misky viset 4 provázky. Teď přichází čas na napojení druhé části. Konce visících provázků protáhneme otvory druhé poloviny kokosu a opět zauzlíkujeme ve vnitřní části. Nyní stačí jen nasypat krmení a zavěsit.

Jistě jste výrobu krmítka zvládli na výbornou a ptáčci se stanou vašimi každodenními zahradními

 

Hodnocení: neuvedeno