Západ slunce – líčení

 

Jméno práce: Západ slunce

Slohový útvar: Líčení

Přidal(a): M5552

 

 

 

 

Osnova:

Úvod: Všední den

Stať: a) Západ slunce nad mořem

b) Vyjímečnost každodennosti

Závěr: Dělejme si radost

 

Slunce svítí,začíná den. Vstaneme z postele,posnídáme, oblečeme se a jdeme do školy,rodiče do práce.Přijdeme domů, uděláme si úkoly a spěcháme do kroužků. Vrátíme se ,umyjeme se  a jdeme spát. Takto vypadá asi den každého z nás. Bohužel žijeme v hektickém období, pořád někam spěcháme a nestíháme si všímat  krásných věcí, jako je třeba západ slunce – zejména v létě.

Každý z nás , kdo byl někdy u moře ,si jistě nenechal ujít západ slunce nad nekonečným mořským obzorem.Zlatavá koule se začne přibližovat k nedozírné vodní ploše a při dotyku s mořskou hladinou začne slunce krvácet. Čím víc se potápí do modrozelených hlubin ,tím více se zrcadlí mořská hladina a její barva se mění do nejrůznějších odstínů. A pak slunce najednou zmizí za obzorem a to , že tu ještě před chvílí bylo, již prozrazuje jen růžovo- červená záře červánků v dáli nad obzorem.

Krásné věci  však nemusíme zažívat  jen v dalekých exotických zemích během dovolené.Vždyť i takový západ slunce při pohledu z okna mého pokoje ,kdy se jasně žluté sluníčko nabodává  na věž vysílače AZ radia  a mizí za zalesněným horizontem mladcovského kopce je přece úžasný a jedinečný.

Každý z nás by si měl těchto tzv. obyčejných věcí všímat, protože přinášejí radost do našeho života a obohacují ho o pěkné zážitky.

 

 

Hodnocení: 2 = chvalitebně