Bude moje generace víc číst, když bude mít čtečku knih? – úvaha

 

Jméno práce: Bude moje generace víc číst, když bude mít čtečku knih?

Slohový útvar: Úvaha

Přidal(a): Maryla

 

 

 

 

Bude moje generace víc číst, když bude mít čtečku knih?

Zpracování: text úvahového charakteru

Nedávno jsem četla, že současné děti údajně příliš nečtou. Bude moje generace víc číst, když bude mít čtečku knih?

V každé generaci jsou lidé, kteří knihy milují a ke čtení knih dál vedou své děti. Ale jsou i takoví, kteří za celý svůj život přečtou maximálně „Rychlé šípy“ v komiksové podobě.

A to se nezmění. V dnešní době, době elektroniky, rychlého internetu a ostatních vymožeností, knížky mají své pevné místo. Jenom dnes to má současný milovník knih jednodušší. Má větší výběr.

Může si vybrat mezi klasickou tištěnou knihou nebo si může pořídit čtečku knih.
A pokud by se mě někdo zeptal co je lepší, asi bych mu nedokázala dát jednoznačnou odpověď.

Někdo rád zajde do kamenného knihkupectví. Tam si v klidu a pohodě může vybrat co právě potřebuje, má rád ten pocit, že si na knihu může sáhnout, může si v ní listovat, může ji vlastnit. Miluje vůni knihy.
A na druhou stranu někdo preferuje pohodlí, protože ve čtečce  může mít i několik stovek knih a e-knihy koupí z pohodlí svého domova přes internet.Je jednoduché si stáhnou nějakou knížku a mít jí hned doma. Čtečku si může brát sebou kamkoliv chce, protože je skladná a nezabere mnoho místa. Když jede na dovolenou už nemusí přemýšlet nad výběrem.

Čtení jako takové zůstává, mění se pouze forma. Čteme z různých zdrojů a to z počítačů, tabletů, elektronických čteček. Pozvolný nástup čteček je normální důsledek vývoje. Dnešní školy už ke své výuce využívají tablety, čtečky a zárověň vedou současné děti k jejich používání.

Kniha je nadčasová a od svého vzniku se skoro nezměnila. Příchodem čtečky knih se nezvýší počet čtenářů a klasické tištěné knihy nezmizí z pultů. Ale ten kdo si pořídí elektronickou čtečku knih má možnost se dostat k více knižním titulům a samozřejmě více čte. Klasické knížky si bude kupovat dál, a to pokud nebude chtít čekat při vydání nějakého bestceleru nebo takovou encyklopedii nebo cestopis si určitě pořídí v klasické knižní podobě a to kvůli fotografiím.

Myslím si, že kdo si pořídí čtečtu určitě přečte více knih.

 

Hodnocení: 3 = dobře

Napsat komentář