Charakteristika stylu Emo

 

Jméno práce: Charakteristika stylu Emo

Slohový útvar: Charakteristika

Přidal(a): Rouzien

 

 

 

 

Charakteristika stylu Emo

EMO styl je založený na emocích, vznikl v druhé polovině osmdesátých let jako styl punkové hudby.

Členové subkultury EMO se rozdělují na Emo boy a Emo girl. Příznačné pro jejich životní styl je móda v oblékání. Barva oblečení je černá, někdy v kombinaci s výraznými barevnými prvky, například růžovou barvou. Účesy se zpravidla vyznačují černými rovnými vlasy s nápadnou patkou, která spadá přes jedno oko. Líčení je tmavé až černé a nesmí chybět řasenka. Brýle, jsou se silnými tmavými obroučkami. Doplňky tvoří piercing, řetízky, odznáčky, náramky s motivy lebky a nalakované nehty černým, nebo stříbrným lakem. Oblíbená obuv jsou vysoké tmavé boty, nebo Conversky. Výrazný rozdíl mezi pohlavím, ale nenajdeme.

Emoce jsou, charakteristickým prvkem vyznavačů EMO. Mladí lidé zpravidla ve věku 15 až 25 let hledají svou identitu. Představitel subkultury EMO, se nebojí, prezentovat své názory na veřejnosti. Přesto dávají přednost virtuálnímu světu, kde navazují přátelství. Ve virtuálním světě si vyměňují názory, textové zprávy, hudbu, nebo obrázky s tématikou EMO. Často se sebepoškozují. Někteří používají tělesnou bolest jako lék proti bolesti duševní. Spíše však berou sebepoškozování jako pózu či módu.

Záliba v hudbě je pro EMO typická, nejvyhledávanější je rock a punk. Ze skupin je to pak například My chemical romance, Aiden, Blink 182. Texty bývají často depresivní s myšlenkou na sebevraždu.

Samotný postoj EMO, není v prvotní myšlence špatný. Odmítání alkoholu, drog, kouření, zájem o ochranu zvířat a jejich národní cítění, vidím jako kladné vlastnosti „Emáků“.

 

 

Hodnocení: 1 = výborně

error: Stahujte 15 000 materiálů v rámci našeho členství nebo v online kurzech.