Christiane Vera Felscherinow – životopis

literatura

 

Jméno: Christiane Vera Felscherinow

Zařazení: Spisovatelé

Přidal(a): Caterine

 

 

CHRISTIANE VERA FELSCHERINOW (*1962)

Christiane Vera Felscherinow je německá rodačka známá jako hlavní postava knihy  a stejnojmenného filmu My děti ze stanice ZOO. Její život se stal předlohou pro tento příběh.

 

ŽIVOT

Christiane se narodila v Hamburku, vyrostla v rodině pod vlivem otce alkoholika. Násilí pro nic bylo na denním pořádku. V jejich šesti letech se s rodinou přestěhovali na problematické sídliště, a když ji otec fyzicky ohrožoval, pokusila se skočit z okna jedenáctého patra. Téma násilí bylo v tehdejším Německu tabu, Christiane neviděla žádné řešení
a propadla drogám. Aby si opatřila peníze na dávky, začala si přivydělávat jako prostitutka na berlínském nádraží Banhof ZOO. Její rodiče se rozvedli, žila dál se svou matkou a jejím novým přítelem, prostituce si její matka všimla až o rok později.

 

Po nějaké době Christiane vypovídala jako svědkyně v jednom procesu, její výpověď zaujala dva reportéry časopisu Stern, a tak ji pozvali k rozhovoru. Z původních dvou hodin se staly dva měsíce a postupně vzniklo autobiografické dílo My děti ze stanice ZOO. To zvrátilo tehdejší názory západoněmecké společnosti na mladistvé potýkající se s drogovými problémy.

 

Ze seriálu časopisu se stala kniha a později i film. Christiane měla na knize velký zájem, protože si jako narkomanka přála, aby konečně byla prolomena mlčenlivost ohledně drogové závislosti a problémy se začaly řešit. Členové její narkomanské party tuto knihu také podpořili.

 

Ve svých 14 letech byla poslána ke svým příbuzným do vesnice blízko Hamburku, tam se seznámila s přítelem Alexandrem, se kterým žila v Německu, za nějaký čas ji opustil. Po té pobývala šest let v Řecku, zde potkala dalšího přítele, také ji ale opustil. Vyskytla se i v USA, pak se vrátila do Německa, nejdříve do Kolína, později zvolila Berlín, kde žije dodnes. Její drogová závislost se podařila po několika léčeních zastavit až před těhotenstvím, porodila syna.

 

ZAJÍMAVOSTI

  • lehké drogy začala užívat již ve 12 letech
  • vyzkoušela hašiš, marihuanu i heroin
  • v roce 2008 znovu propadla drogám a její syn jí byl odebrán
error: Stahujte 15 000 materiálů v rámci našeho členství nebo v online kurzech.