Dovolená na Sicílii – vypravování

 

Jméno práce: Dovolená na Sicílii

Slohový útvar: Vypravování

Přidal(a): Jenda

 

 

 

 

Dovolená na Sicílii

 

Každý rok jezdíme s přáteli na zimní dovolenou. Kamarád má stejně starého syna, se kterým si naše dcera docela rozumí, oba jsou stejně staří (osm let) a znají se od malička. Na horách jsme se domluvili, že zkusíme společně také strávit dovolenou v létě.

Při jedné společné návštěvě jsme se domluvili, že zkusíme najít něco společně na internetu na nějakém  „slevomatu“. Začalo dlouhé vybírání a domlouvání.

V polovině června toho roku mi večer kamarád volá, že je docela dobrý zájezd na Sicílii a byl opravdu za pěkné peníze.

Ráno jsem zájezd ukázal rodince a oni souhlasili. Vše jsme rezervovali, zaplatili a čekali na zaslání podkladů k zájezdu.

Asi tři dny před odletem nám vše došlo poštou a už jsme začali balit.

S manželkou jsme byli trochu nejistí, protože jsme nikdo nikdy neslyšel o této cestovní kanceláři tak jsme se spoléhali, že naši přátelé mají vše prověřené a pod kontrolou.

V den odletu jsme se všichni sešli v Praze na letišti a vše probíhalo podle plánu.

Bohužel po pasové kontrole kamarád zapomněl cestovní pas v košíku určeném pro tyto věci a zjistil to, až při odbavení do letadla kde ho nechtěli pustit na palubu. Musel zpátky a vzhledem k tomu že už jsme byli poslední tak jsem s manželkou a dcerou museli nastoupit do letadla.

Letadlo včetně cestujících bylo již připraveno k odletu ale naši přátelé stále nikde. Všichni spolucestující začali zanedlouho tušit, že není něco v pořádku a my jsme byli úplně bez dechu.

Najednou vidíme, jak po ranveji jede dodávka se šikmými schody na střeše a zapnutými  majáky. Letadlo se zastavilo, za chvilku se otevřeli dveře a oni vešli, všichni cestující jim tleskali a my jsme byli rádi, že jsme zase kompletní a zasmáli jsme se tomu.

Za nedlouho jsme přisávali v Palermu kde čekal autobus který nás dovezl do hotelu. Po ubytování jsme se šli podívat na pláž, která byla nádherná. Na vše co se stalo při odletu už jsi nikdo ani nevzpomněl .

Dovolená probíhala úplně v klidu, podnikali jsme různé výlety. Dovolená se pomálu chýlila ke konci. Poslední večer jsme měli rozlučkový, kde byla výborná atmosféra a všichni jsme se pěkně bavily.

Druhý den ráno jsme odlétali domů . Na letišti měla naše delegátka která tam vyřizovala naše odbavení docela hlasitý rozhovor s jedním pánem v uniformě .Už to vypadalo že snad ani neodlétneme domů.

Nakonec jsme odletěli a všichni jsme v pořádku dorazili domů.

Za týden mi volá zase kamarád aby jsme se s manželkou podívali večer na zprávy  .Ve zprávách nás informovali že jedna nejmenovaná cestovní kancelář (ta samá se kterou jsme byli na dovolené) zkrachovala a lidé kteří přijeli po nás se musí vystěhovat z hotelu a nemají ani zajištěné letenky zpět domů.

Nakonec jsme se všichni shodli, že to byla nejhezčí dovolená a Sicílii budeme muset ještě zopakovat, ale budeme muset být opatrní při výběru cestovní kanceláře.

 

 

Hodnocení: neuvedeno