Sen o mém snu – vypravování

 

 

Jméno práce: Sen o mém snu

Slohový útvar: Vypravování

Přidal(a): Songeli

 

 

 

Jednou večer, když jsem zrovna nemohla usnout, začala jsem uvažovat o svém celoživotním snu. Jestliže na něco úpěnlivě myslíte, tak se může stát, že se vám o tom bude zdát. To se podařilo i mně.

Zdálo se mi, že se mi ten můj sen splnil a já se stala zaměstnankyní nemocnice. Odjakživa jsem chtěla být doktorkou. Už jako malou mě toto povolání přitahovalo.

Byl to velice zvláštní den. V nemocnici byl zmatek. Pracovala jsem na akutním příjmu. Na dálnici vznikla srážka několika aut a záchranáři k nám přiváželi víc pacientů, než jsme byli schopni přijmout.Pochopitelně, že v nemocnici zůstávaly ty nejvážnější případy a ostatní, méně vážné, jsme posílali do jiných blízkých nemocnic.

Doktoři byli v jednom kole.I ostatní zaměstnanci, kteří měli v tu dobu volno, přijeli pomáhat. Už jsem ani nestíhala počítat, kolik pacientů jsem odoperovala. Nešlo to. Bylo jich víc a víc. Tolik vytoužený klid byl v nedohlednu. Bylo to otřesné a já ještě netušila, že to horší teprve přijde.

„Promiňte, “ řekla jedna ze sester, „přivezli další.“ „Bohužel, už tu nemáme místo,“ odpověděla jsem. Ona ale pokračovala: „Je mezi nimi i vaše sestra… Je mi to líto.“

Najedou jsem se probudila celá zpocená. Byl to jen sen, naštěstí…

 

 

Známka: 1- (interpunkční chyby)