HIFI věž – odborný popis

 

Jméno práce: HIFI věž

Slohový útvar: Popis

Přidal(a): Kamca

 

 

 

 

HIFI VĚŽ –  JVC MICRO COMPONENT SYSTEM

Jsem uživatelem hifi věže JVC Micro Component System. Konkrétněji typu UX – L5V, který se v české republice poprvé objevil na trhu v roce 2010 a tím nahradil předchozí typ UX – L4V. Jde o výrobek japonské firmy založené již v roce 1927, která vyrábí kromě hifi-věží také autorádia, videokamery, reproduktory, sluchátka a jinou elektroniku.

Tento typ se značně liší od svých předchůdců či konkurentů především designem, který je navržen do černé barvy s prvky stříbrné.  Sestava je tvořena ze samotné hifi – věže, dvou reproduktorů, FM antény a ovladače.

Hifi věž lze popsat jakožto kvádrovité těleso o rozměrech 26x18x35 cm . Přední panel je tvořen skleněnou deskou, pod níž je zabudován LED display. Tento display může zobrazovat například název radiostanice, název skladby, která se právě přehrává, čas apod. Ve skleněné desce jsou zároveň situována tlačítka, která umožňují ovládat základní funkce věže. Více funkcí (například budík, časovač nebo turbo) lze nastavovat pomocí dálkového ovladače.

Hlavní funkcí je přijímání signálů a jejich vysílání do reproduktorů. Nadstandartem tohoto výrobku o výkonu 60 W je možnost připojení k televizoru a přehrávání DVD, což plně nahrazuje funkce DVD – přehrávače. Dále je wifi-věž schopná přehrávat soubory z flash-disku ve formátech mp3, avi, WAW, DivX, WMA nebo JPEG. Samozřejmostí je také přehrávání CD, FM rádio a vstup pro sluchátka.

Do věže lze připojit dva taktéž černé reproduktory, každý o výkonu 30 W, které mají téměř stejné rozměry, jako hifi – věž. Umožňují funkci Sound Turbo pro dynamičtější přehrávání zvuků, než bylo možné u předchozích typů.

Tento výrobek lze považovat za nadčasový, ale dnes již existují například i typy, které mají výkon až 300 W a umožňují streamovat média z počítače nebo dokonce i z internetu.

 

Hodnocení: 1 = výborně

error: Stahujte 15 000 materiálů v rámci našeho členství nebo v online kurzech.