Kam se poděly?

sloh

 

Téma práce: Kam se poděly?

Slohový útvar: Fejeton

Přidal(a): libazhe

 

Asi každý zná ten pocit, když při skládání ponožek zbyde některá lichá, nedej bože, aby jich bylo lichých při jednom skládáním více. Tento děj odporuje zákonům fyziky, nic přece nemůže samo od sebe jen tak zmizet, tedy až na jídlo, to u nás doma mizí mnohonásobně častěji než ponožky. K mizení jídla ale vysvětlení existuje, takže tím se zabývat nebudeme.

Pokud nežijete v domácnosti sami, tak problém mizejících ponožek můžete svést na ponožkovou mstu člena vaší rodiny, nižší inteligenci člena rodiny, který Vám ji omylem nebo „omylem“ vyhodil do koše, což by patřilo do první možnosti, nebo zlikvidování ponožky Vaším mazlíčkem. Pravý problém ale přichází ve chvíli, kdy žijete v domácnosti sami. Jediné, co s tím můžete udělat, je říct si: „Kam se poděly?“

Zmizelé ponožky někteří šťastlivci našli po rozebrání pračky pod bubnem. Bohužel to byla jen nepatrná část z pohřešovaných. Kam zmizel zbytek? To se zřejmě nikdy nikdo nedozví, je dokonce možné, že za tím vším budou stát ponožkožrouti. Ale lze se proti jejich ďábelskému plánu nějak bránit?

Nejjednodušší a nejpraktičtější řešení by bylo žádné ponožky nenosit. Jenže všechno není tak růžové, jak se může na první pohled zdát. Zabránili byste sice tomu, aby se z jedné ponožky z páru stal sirotek, vy byste ale už nikdy nemohli chodit v pevné obuvi, protože ta se bez ponožek nosit nedá. Navíc chodit v zimě naboso nebo v otevřené obuvi by vedlo přinejmenším k nachlazení.

Další možností by byly sponky na ponožky. Ty Vám udrží ponožky pospolu během praní i během sušení. Dokonce i při věšení na šňůře byste ušetřili dvojnásobek času a kolíčků. Jedinou nevýhodou by bylo, že by je člověk musel spárovat hned po sundání z nohou, což by někteří línější jedinci nemuseli dělat. Nikdo by to za ně dělat nechtěl a ponožkový systém by se zhroutil.

A tím se dostáváme k nejprostšímu způsobu, který ocení právě ti líní jednici, a to nakoupení více stejných párů. Budou smíření s tím, že některé ponožky budou obětovány pro jejich lenost a oni stále složí pár pro nošení.

 

Hodnocení: 1 = výborně