Muži vs ženy – fejeton

 

    

Jméno práce: Muži vs ženy

Slohový útvar: Fejeton

Přidal(a): Radka Obůrková

 

 

 

 

Muži vs ženy

Již od pravěku známe dělení práce podle jakého si společenského kodexu kdy ženy seděly doma v jeskyni a muži běhali bůh ví kde.  Zůstalo nám to do jisté míry dodnes. Už se sice muži nehoní za mamuty a kdejakými obludami, ale honí se spíše za slávou a majetkem. Občas si říkám, co bylo lepší. Nebudeme si nic nalhávat, ženy na tom nejsou s tím pozlátkem o moc lépe. Ale pořád se držíme té linie, že žena sedí doma, stará se o domácnost a muži vydělávají  a zaopatřují rodinu.

Ale každá z nás si jistě někdy pohrávala s myšlenkou, jaké by to asi bylo, kdybychom na tom gauči s otevřenými novinami, nohami na stole s plechovkou piva v ruce a nějakým hrozně zajímavým sportovním zápasem na obrazovce ležely my a naše drahá polovička kmitala od jednoho hrnce k druhému, do toho psala s dítětem domácí  úkol a  k tomu ještě držela mop a myla okna. Ale asi je správně, že každý z nás má ve společnosti svoji roli nastavenou tak, jak ji má, protože si vážně nedokážu představit že se svým strachem z výšek stojím na štaflích a vrtačkou u které pořádně nevím za který konec se drží, přivrtávám na stropě nějaký výmysl svého miláčka. To raději vážně budu stát u té plotny a nadávat, že ten manžel už zase leží u televize.
Musím tedy říci že muž a žena jsou odlišní, není jedno pohlaví horší než druhé, musíme poznat rozdíly, pochopit se a více se tolerovat. Vzájemně se potřebujeme a doplňujeme.

 

Známka: 1 = výborně