Oblíbené místo – popis (2)

sloh

 

Jméno práce: Oblíbené místo

Slohový útvar: Popis

Přidal(a): Barbora Šimáčková

 

 

Popis mého oblíbeného místa

Mé oblíbené místo se nachází ve městě Milovice nad Labem, kde bydlím už 11 let a zde jsem vychodila devět let na základní škole T. G. Masaryka. Krásným místem je přírodní rezervace, kterou můžeme najít v bývalém vojenském výcvikovém prostoru v Milovicích. Milovice jsou jedním z mnoha bývalých vojenských prostorů v České republice.

Toto nádherné místo je nedaleko mého bydliště, mám ho doslova za domem, proto tam tak často chodím. Je to ohrada okolo zachovalé otevřené stepi, která se stala domovem tří druhů velkých kopytníků – praturů, zubrů a divokých koní dovezených až z Velké Británie z národního parku Exmoor. Celá ohrada kolem dokola má délku téměř šest kilometrů, a proto sem ráda chodím běhat nebo se jen projít. Zvířata můžeme pozorovat z krásných dřevěných vyhlídek, kde je jejich součástí i malinké hřiště pro ty nejmenší milovníky přírody. Jelikož je milovická ohrada opravdu velký prostor, může se stát, že na zvířata žijící uvnitř ani nenarazíte, ale i tak se můžete kochat přírodou, zapomenout na všechny trable a úplně se uvolnit a nechat plynout své myšlenky, takříkajíc vypnout. I se školou v hodinách přírodopisu jsme sem rádi chodili, abychom se dozvěděli, že se zde vyskytuje spousta ohrožených druhů bezobratlých živočichů, od pestrobarevných brouků po opravdu nádherné motýly.

Myslím si, že každý člověk by se měl na naší rezervaci přijet podívat, samozřejmě na jaře a v létě, kdy všechno krásně kvete, ale i v chladnu zde určitě každý najde to své. A i teď v době covidové je to nádherná procházka ve venkovním prostředí, kde můžeme dýchat čistý vzduch bez roušky a zahlédnout pratury, které vídali už pravěcí lovci.

 

Hodnocení: 1 = výborně