Peníze zpět z nákupů (cashback)

Znáte už cashback portály? jde o webové stránky, díky kterým se vám vrátí část peněz z vašich online nákupů.

Systém těchto portálů je velmi jednoduchý, před nákupem se jen přihlásíte na web a přes odkaz přejdete do konkrétního eshopu. To je vše. Po zaplacení a následném schválení objednávky dostanete určité procento z nákupu do virtuální peněženky. V této peněžence si můžete buď spořit, nebo si nechat rovnou vyplatit odměnu na váš bankovní účet.

Cashback stránky dostávají totiž provizi za to, že do e-shopu přivedou zákazníky a o tuto provizi se pak podělí s vámi. Protože nabídka těchto portálů je opravdu veliká, připravili jsme pro vás jednoduché srovnání. Najdete v něm základní informace o jednotlivých portálech, na konci článku pak najdete porovnání základních parametrů jako výše odměn za nákup, bonus za registraci, odměna za nainstalování rozšíření do prohlížeče či minimální výše pro výplatu. Konkurence je poměrně odlišná, vyberte si tak díky našemu srovnání ten opravdu nejlepší.

 

Popis cashback portálů

tipli

 

Tipli.cz je oproti konkurenci o něco novější a moc se od ní neliší. Možná to je právě důvod, proč zde najdete o něco málo vyšší provize a například na oblíbeném AliExpressu tak můžete získat až 10 % z nákupu zpět (obvyklých je 5 %). Výběr e-shopů je zde skutečně obrovský, nechybí ani slevové kupony a nejrůznější akce. K dispozici je navíc šikovný doplněk do prohlížeče, který vás spolehlivě upozorní, že jste zrovna v obchodě podporující cashback a třeba o tom ani nevíte. Jedná se o šikovnou vychytávku za jejíž instalaci získáte i malý bonus. Jedinou slabinou oproti ostatním je absence odměny za registraci. Nicméně v hlavních parametrech jako je výše provize či výplata od 1 Kč je však jasný favorit.

Registrace na Tipli.cz (otevře v novém okně)

 

plnapenezenka

PlnaPenezenka.cz patří naopak mezi původní a tedy nejstarší cashback portály. Odměny jsou sice o něco málo nižší, ale najdete tu zase pár obchodů, které na Tipli.cz chybí. Výhodou je také příjemná odměna za registraci 60 Kč. Samozřejmostí je doplněk do prohlížeče, slevové kupony a různé zajímavosti. Výplata je od 100 Kč.

Registrace na PlnaPenezenka.cz (otevře v novém okně)

 

refundo

Refundo.cz není nejznámější, nejpřehlednější, dokonce ani nenabízí nejvyšší odměny. Za pozornost však stojí zajímavý věrnostní program, ve kterém získáváte body za uplatnění slevových poukazů a recenze obchodů. Odměna za registraci je 50 Kč, opět nechybí doplněk do prohlížeče.

Registrace na Refundo (otevře v novém okně)

 

vratnepenize

Jako poslední tu máme VratnéPeníze.cz, vše je velmi podobné jako u předchozích webů. Bonus za registraci je ve výši 50 Kč, odměna za instalaci rozšíření je 20 Kč, navíc dostanete bonus 10 Kč i za použití mobilní aplikace. Unikátní je především samotná existence mobilní aplikace. Dalším unikátem je poměrně vysoká minimální hranice pro vyplacení, konkrétně 300 Kč.

Registrace na VratnéPeníze.cz (otevře v novém okně)

 

Na závěr přehledné shrnutí:

Tipli.cz (otevřít v novém okně)

Výše odměn: průměrná až vyšší
Odměna za registraci: 0,- Kč
Bonus za instalaci doplňku do prohlížeče: 10 Kč
Minimální výplata: 1,- Kč
Časté akce za extra odměny

 

Plnapenezenka.cz (otevřít v novém okně)

Výše odměn: průměrná
Odměna za registraci: 50,- Kč
Bonus za instalaci doplňku do prohlížeče:  10 Kč
Minimální výplata: 100,- Kč

 

Refundo.cz (otevřít v novém okně)

Výše odměn: průměrná
Odměna za registraci: 50,- Kč
Bonus za instalaci doplňku do prohlížeče: 10 Kč
Minimální výplata: 25,- Kč
Zajímavý věrnostní program, při výplatě alespoň 1 000 Kč bonus 100 Kč

 

Vratnepenize.cz (otevřít v novém okně)

Výše odměn: nižší
Odměna za registraci: 50,- Kč
Bonus za instalaci doplňku do prohlížeče: 20 Kč
Minimální výplata: 300,- Kč

Mobilní aplikace s bonusem 10 Kč

 

Uvedená výše odměn platí k 22.4. 2020, v průběhu času se mohou odměny měnit.

Aktualizované srovnání najdete také na našem webu BezvaVejska.cz.