Sestavení PC – postup

 

Jméno práce: Sestavení PC

Slohový útvar: Popis pracovního postupu

Přidal(a): jumbre23

 

 

Rád bych vás  seznámil s postupem, jak správně sestavit přístroj, který je v současné době  velice oblíbený a vlastní ho téměř každá rodina. Řeč je o počítači.

Sestavení je velice jednoduché. Vše, co k tomu potřebujete, je křížový šroubovák, rukavice, teplovodivou pastu a samozřejmě potřebné komponenty a šroubky.

Doporučuji nejdříve navléct gumové rukavice, aby jste se nemuseli bát, že vám statická elektřina poškodí váš počítač.

Jako první se budeme zabývat základní deskou. Do patice na základní desce vložíme procesor, jehož horní část pokryjeme teplovodivou pastou a na ni vložíme chladíč, který příšroubujeme a propojíme k základní desce.

Nyní nás čekají paměti RAM. U tohoto  úkolu stačí pouze umístit paměti do konektoru a lehce zatlačit. Až uslišíme cvaknutí, budeme vědět, že pameť  je zapojená správně. Teď už máme na základní desce vše, co potřebujeme a můžeme ji vložit do case.

Další důležitá věc je umístění a zapojení zdroje. Zdroj umístíme na předepsanou polohu v case a připevníme šroubky. Zapojení kabelů teď řešit nebudeme, protože by se celá situace v case stala nepřehlednou.

Dalším krokem je zapojení grafické karty.  Zapojení probíhá velice podobně jako u paměti RAM. Stačí najít vhodný konektor a do něj kartu lehce natlačit.

Ještě nám schází  zapojit optické mechaniky a pevné disky. Mechanika se vkládá do case zvenčí. Otevřte si západku a mechaniku do ni opatrně vložte a upevněte ji. Nezapomeňte spojit mechaniku se základní deskou pomocí datového kabelu.

Umístění disku tentokrát probíhá zevnitř case. Opatrně vložíme disk pod optickou mechaniku a upevníme pomocí šroubků a spojíme se základní deskou.

A nakonec nás čekají zapojit kabely od zdroje. Ty umístíme do základní desky, pevného disku a do optické mechaniky.

Doufám, že vám tento stručný návod na sestavení PC pomohl a že svůj počítač zapojíte tak, jak máte.

 

Hodnocení:  1 = výborný

Napsat komentář