V zemi hobitů a elfů – líčení (2)

 

Jméno práce: V zemi hobitů a elfů

Slohový útvar: Líčení

Přidal(a): Skůčí

 

 

Veronika Gregorová

V zemi hobitů a elfů

(líčení fantastické krajiny)

V dalekých krajinách na severu Evropy, kde zemi pokrývají studené peřiny sněhu, můžeme v temných nocích vidět magické závoje plovoucí na temném moři plném hvězd. Lidé se domnívají, že to jsou pouhé světelné úkazy a nazývají to polární září. Celou pravdu však nemají. O půlnoci, kdy je pánem noci měsíc, se dá těmito závoji proplout do tajuplné Země Nezemě.

Nacházíme se v Duhovém lese, kde malí zajíčci dovádějí s nemotornými trpaslíčky a srnky se starostlivě starají o svá malá mláďata. Nedaleko slyšíme veselou melodii zdejšího ručeje, u kterého ladně tančí víly. Jejich pohyby náhle přeruší dusot stáda kentaurů, kteří nesou nejnovější zprávy od krále této země lesnímu čaroději. Jeho skromný příbytek se nachází mezi dvěma smutnými vrbami, jejichž dlouhé větve hladí břehy zurčícího potůčku.

Za nimi, hned u mohutného dubu, který pyšně hlídá vstup do lesa, se nachází rozkvetlý palouk. Okolo něj září ochranný kruh vyčarovaný elfy před nevítanými skuruty. Uprostřed stojí křišťálový zámek. Sluneční paprsky dopadající na něj se odrážejí přímo do růžové zahrady, kde se ozývá symfonie nejrůznějších ptáků.

Jeden z nich náhle vylétá do hedvábných dek mraků a míří si to rovnou do království malinkatých hobitů. Nachází se tu zvláštní rostliny a zvířata. Na jedné straně vidíte koňské tělo s orlí hlavou a na druhé zase tříbarevnou housenku s tykadly okusující květinu se zlatým květem a listy posetými drahými kamínky ve tvaru slz.

Vedle království šumí tajuplné jezero, které lemují stříbrné olše. Na břehu žijí nevyzpytatelné bosorky naříkající, že dlouhou dobu okolo nejel žádný pohledný muž. V moudrých vrbách přebývají dryády hlídající východ z této Země Nezemě a chcete-li se navrátit zpět na Zem, musíte dryádám uložit takovou hádanku, kterou nejsou schopny uhodnout!

 

Hodnocení: 1 = výborně

error: Stahujte 15 000 materiálů v rámci našeho členství nebo v online kurzech.