V zemi hobitů a elfů – líčení

 

Jméno práce: V zemi hobitů a elfů

Slohový útvar: Líčení

Přidal(a): Urbikczz2

 

 

 

 

Země hobitů a elfů se od naší země na první pohled nijak zvlášť neliší, ale když se obyčejný smrtelník ocitne ve starém, tajuplném elfím lese, kde ho větve stromů obejmou jako ruce matky, která teskla po svém dítěti po staletí, začne tento svět vnímat úplně jinak.

Pohled na hrdé elfy, jenž ladně stoupají po dřevěných schodištích, která se točí kolem mohutných kmenů až ke korunám stromů jako hadi točící se kolem mečů, probouzí v člověku hlubokou úctu k této starověké rase. Les jakoby dýchal, při nádechu nás ovine větřík nesoucí

s sebou vůni, která je cítit po mechu, kapradí a kůře stromů, a při výdechu vlhkost, kterou tvoří miniaturní kapičky vody, jež usedají na naši pokožku a navozují nám pocit nekončící svěžesti.

Z dáli jsou slyšet tajemné zvuky lesní zvěře a šumu listí, ale i dobytka, který se pase na okolních pastvinách. Pole patří hobitům, kteří mají svá obydlí ukryta pod vrstvou hlíny a nejzelenější travičky. Trávu zásobují vláhou křišťálově čisté potůčky, jimiž se krajina jen hemží. V dáli jsou hory, které chrání u svých kořenů rozlehlá jezera. Na hladinách vodních ploch se odráží ledové vrcholky hor jako obrazy v zrcadlech.

Tato krajina je překrásná a naše zmodernizovaná mysl si ji jen těžko může představit. Je nabitá zvláštní energií, která je do ní vkládána sluncem. Sluncem velkým a hřejícím jako láska a z této krajiny láska přímo sálá.

 

Hodnocení: 1 = výborný

Napsat komentář