V zemi hobitů a elfů – líčení

 

Jméno práce: V zemi hobitů a elfů

Slohový útvar: Líčení

Přidal(a): Thingol66

 

 

 

V zemi hobitů a elfů,

Představuji si, že najednou opouštím tento reálný svět. Svět plný starostí a spěchu a vstupuji do jiného světa, do světa fantastického. Do země štěstí a lásky,do země zaslíbené, do Arasu, země hobitů a elfů. Ocitám se najednou na malém kopci. Za mými zády se rozkládá ohromné hlavní město Bodaerth.

Jeho mohutné hradby mě upoutávají na první pohled, masité kamenné zdi s dřevěným cimbuřím z dubového dřeva, připomínají tvar mořských vln. Celkový tvar města zase připomíná ohromného žraloka.  Zvláštní říkám jsi, přitom tak daleko od pobřeží.  Třeba zde bývalo moře před mnoha sty lety. Nevím. Každopádně není divu, že toto město nebylo nikdy dobyto, přestože bylo několikrát v dějinách obléháno důmyslnými hobity.

Když se dívám směrem na sever vidím ohromné pláně, které postupně přecházejí z monotónní roviny na oblé kopce, které dále překračují ve špičaté, majestátné vrcholky hor vypadající jako ohromné kmeny stromů. Bílá sněhová čepička pokrývající jejich vrcholky ještě umocňuje jejich vůdčí postavení nad touto krajinou.

Na západě vidím temné hvozdy obuté do červenožlutých barev podzimu domov takzvaných temných elfů. Jejichž území setáhne stovky kilometrů do vnitrozemí. Čichám vůni pryskyřice doléhající ke mne díky jemnému vánku směrem od lesa. Najednou uslyším krákání ptáků.

Podívám se nahoru na oblohu a spatřím obrovského orla, tak obrovského, že mou tvář na chvíli zahalí stín.  Stále ohromen, orla sleduji, jak si to letí dál a dál na severozápad a cítím jemné poryvy větru ve tváři, když mávne jeho obrovskými křídly. Být, tak svobodný jako on, zasním se. To by bylo…

Probouzím se ve školní lavici, je pondělí druhá hodina a já si uvědomím, že všechno byl jen sen …

 

 

Jakub Kopecký 276 slov

 

Hodnocení: 2 = velmi dobře

Důvod: problémy s čárkami v souvětích

Toto téma bylo obsaženo v takzvaných Zkušebních tématech na maturitu 2013
Ostatní: Líčení čas vypracování 60min