Vyprávěný životopis – vypravování

 

 

Jméno práce: Vyprávěný životopis

Slohový útvar: Vypravování

Přidal(a): LucPav

 

 

 

Osnova:

  1. Úvod: Dětství
  2. Stať:
    • a) Základní škola a zájmy
    • b) Střední škola a fakulta
    • c) Práce a rodina
  3. Závěr: Současnost a lék nesmrtelnosti

 

Mgr. Lucie Salmönellová

Narodila jsem se 3. května 1998 v Hradci Králové rodině Novotných. Vyrůstala jsem v nechanickém rodinném domě s mými rodiči, starší sestrou Petrou, prarodiči a praprarodiči. Dětství mám spojené s událostmi, které se odehrávali v naší vsi s mými přáteli a domácími mazlíčky. Jo, kdyby ještě žili Jerry a Baddy…

Od roku 2004 jsem navštěvovala základní školu v Nechanicích. Zde mě naučili nejen základní znalosti či dovednosti, ale také dělat své práce vždy precizní, být tím čím chci a žít zdravý životní styl. Od posledních let základní školy se tedy zajímám o své zdraví a životní úroveň. Kromě své cílevědomosti jsem také odmalička tvůrčí osobností. Navštěvovala jsem hodiny baletu a později jsem závodně hrála badminton. V 15 letech jsem se stala dobrovolnou hasičkou. Byla jsem součástí SDH Nechanice. Účastnili jsme se Východočeské hasičské ligy a Ligy Pardubického okresu.

Od roku 2013 do roku 2017 jsem studovala obor Laboratorní asistent na Střední zdravotnické škole a Vyšší odborné škole zdravotnické v Hradci Králové. Během tohoto studia jsem překvapivě prospívala s vyznamenáním. Dospělost mi začala tím, že maturitní zkoušku jsem složila úspěšně a také s vyznamenáním. Pokračovala jsem v oboru Zdravotní laborant na Farmaceutické fakultě Univerzity Karlovy v Hradci Králové, kde jsem roku 2020 získala titul Bc. Poté jsem absolvovala dvouleté studium oboru Farmacie na stejné škole a zasloužila se o titul Mgr. Mnoho dalších znalostí jsem získala na stážích ve Švédsku či Norsku.

V roce 2026 jsem pracovala jako farmaceutický posuzovatel ve Státním ústavě pro kontrolu léčiv v Praze 10. V roce 2029 jsem byla s dalšími spolupracovníky navrhnuta pro Vědecký výzkum a vývoj léků ve městě Bern ve Švýcarsku. Do Bernu jsem se přestěhovala natrvalo, jelikož jsem zde poznala svého muže pana Salmönella. V roce 2026 se na světě objevily nové barvy jako je například narození našich dvojčat Escherichii a Chlamydiho.

S panem PharmDr. Fabiem Salmönellem jsme se od roku 2035 podíleli na vzniku léku AntiAIDS, díky němuž jsme v roce 2038 získali Nobelovu cenu za lékařství. V poslední době se na světě objevili nové barvy tohoto léku, jako je například duhová. Nyní bohužel nemůžu s Fabiem spolupracovat, jelikož trpí těžkou epilepsií a dalšími chorobami. I já teď používám Karbalex na zvýšenou svalovou ztuhlost. Nyní, když je můj muž v ohrožení života, pracuji v mé soukromé laboratoři nedaleko Bernu, kde vyvíjím pilulku nesmrtelnosti zvláště pro mého Fabia.

V Bernu dne 28. 2. 2051

 

Hodnocení: 2 = chvalitebně